HJC SPORTS

Vyvíjíme a vyrábíme helmy od roku 1971

V HJC SPORTS vyvíjíme a vyrábíme prémiové helmy již více než 50 let. Naše přilby oceňují profesionálové i laici zejména pro pokročilou konstrukci, která kombinuje vysokou pevnost a nízkou hmotnost. Díky dlouholeté práci a výrobě kvalitních produktů nám důvěřuje řada sportovců i běžných uživatelů. Dokázali jsme si vybudovat obchodní zastoupení v 65 zemích z celého světa. Jen v Evropě tvoří naše produkty 20 % trhu s motocyklistickými a cyklistickými helmami.

Testování helem ve vlastní laboratoři s větrným tunelem a přímá zpětná vazba předních závodníků nám umožňuje dokonale vyladit poměr mezi pohodlím, váhou a aerodynamikou helem. Při konstrukci přileb HJC využíváme Venturiho efektu (či aerodynamického paradoxu), který dokáže výrazně redukovat odpor vzduchu při rychlé jízdě.

Jsme také první společností vyrábějící helmy, která se zásadně podílí na sponzorování závodů pořádaných Moto GP. Angažovali jsme se jako jeden z hlavních sponzorů závodů HJC Helmets GP České republiky 2016 a GP Francie 2017–2018. Pro velký úspěch těchto soutěží jsme se rozhodli nadále podporovat motocyklové závodění na nejvyšší úrovni, a zároveň rozšířit pole působení v této oblasti podporou závodního okruhu Sachsenring v Německu.

Posledních 17 let patříme k předním představitelům světového trhu s přilbami. Takové dědictví je potřeba nejen chránit, ale především nadále rozvíjet. Věnujeme proto velkou pozornost dalšímu vývoji nových konstrukcí a designu helem, zavádíme do praxe inovativní technologie, spolupracujeme s partnery po celém světě. Kromě zaměření na motocyklistické a cyklistické helmy, se věnujeme i přilbám lyžařským. V první řadě však v HJC SPORTS považujeme za své poslání posouvat helmy na stále vyšší úroveň.

Sponzorujeme

AG2R CITROEN TEAM

 V HJC SPORTS úzce spolupracujeme s nejlepšími světovými sportovci už přes 50 let. Jsme velmi hrdí na to, že jsme mohli vybavit našimi produkty AG2R Citroen Team a stát se tak jeho nedílnou součástí. Spojuje nás nejen láska ke sportu, ale hlavně stejné životní hodnoty, které nás motivují růst každým dnem.

Team Israel Start-up Nation

Hybnou silou pro posouvání technologických a designových hranic helem je pro nás spolupráce s vrcholovými sportovci. Je to právě chuť posouvat se vpřed, kterou sdílíme s Team Israel Start-up Nation. Jsou to především jezdci tohoto týmu, kteří nám poskytují neocenitelnou zpětnou vazbu z terénu, díky které mohou být HJC helmy aerodynamičtější, lehčí a hlavně bezpečnější.

UCI hodinový rekord

V dubnu 2019 ustanovil Victor Campenaerts z týmu Lotto Soudal UCI World Tour Team nový světový rekord, když za hodinu urazil na dráze přesně 55,089 km a pokořil tak rekord Bradleyho Wigginse z roku 2015. Hlavu mu při tom chránila helma HJC ADWATT.

Přilbu HJC ADWATT jsme vyvíjeli ve větrném tunelu, což nám umožnilo vylepšit její výkon a výrazně snížit její odpor jak na dráze, tak na silnici. Na jejím vývoji se kromě našich konstruktérů podílel i Victor Campenaerts. Ten je známý tím, že TT helmu používá zásadně bez hledí, zatímco většina jeho týmových kolegů s hledím jezdí. V HJC Sports jsme tuto náročnou výzvu přijali, a vyvinuli TT přilbu, která je efektivní jak se štítem, tak bez něj, je rychlá a zároveň dobře odvětrávaná.