HJC Technologie

Nová vize cyklistických helem

Každý den provádějí naši konstruktéři dlouhou řadu testů, aby helmy HJC předčily očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků. Výsledky získané ve špičkově vybavených laboratořích porovnávají s daty sesbíranými v terénu. To jim umožňuje vyvíjet bezpečné, aerodynamické a do posledního detailu propracované přilby.

Pohodlnost je důležitým kritériem, které helmy HJC musí splňovat. Proto při jejich vývoji využíváme laserové skenování hlav. Dle těchto skenů designéři navrhují přilby HJC tak, aby pasovaly na každý tvar hlavy.

 

Perfektní usazení na hlavě a vysoký komfort při nošení

HJC SPORTS vyvinulo dvě revoluční, patentované technologie, které zvyšují komfort během jízdy. COOLPATHTM je pokročilý systém odvětrávání a SELFITTM – jedinečný samonastavovací mechanismus.

COOLPATHTM

Coolpath je nová patentovaná technologie z dílny HJC. Přepracováním vnitřního polstrování helmy jsme dokázali zásadně snížit hmotnost helmy a umožnit vzduchu, aby volně proudil okolo hlavy. Helmy HJC jsou proto dobře odvětrávané a mají nízkou váhu, což maximálně zvyšuje komfort během jízdy.

Pokrokový ventilační systém

Pro dosažení co nejlepší ventilace během jízdy jsme na špičkové helmy HJC aplikovali technicky modifikovaný Bernoulliho princip. Během jízdy se tempo povrchového proudění vzduchu všeobecně zrychluje a postupuje směrem k zadní části přilby. Prostřednictvím tlakových rozdílů je pak vzduch z přední nasávací části helmy odváděn zadním větracím otvorem. Systém coolpath tak zajišťuje optimální odvětrání hlavy během jízdy.

SELFITTM

Selfit je samočinný upínací systém, který zaručuje pohodlné a bezpečné usazení helmy na hlavě. Jakmile je jednou nastaven, nevyžaduje další úpravy. Selfit systém automaticky upravuje napnutí týlní kolébky, a to i během jízdy – například při otáčení hlavy. Zvyšuje tak bezpečnost a především komfort, zatímco vy si můžete užívat jízdu naplno.

5 poloh týlní kolébky

Pět výchozích pozic týlní kolébky zaručuje pohodlné a pevné upnutí pro každý tvar a velikost hlavy. Uchycení přilby si tak můžete nastavit přesně podle sebe, čímž získáte komfortní a účinnou ochrannou pomůcku pro každou další jízdu.

Bezpečnost & komfort

Vnitřní výztuž

Helmy HJC mají uvnitř tvrzeného polystyrenu navíc integrovaný vnitřní rám – ten nejenže drží přilbu v jednom kuse, ale především je díky němu přilba pevnější a zejména odolnější vůči nárazům. Díky tomu dokáže při nehodě lépe ochránit hlavu.

Pokročilý systém vzduchových kanálů

Prostřednictvím vzduchových kanálů umístěných v přední části proniká do helmy vzduch, který proudí mezi ní a hlavou. Otvory v zadní části přilby je pak ohřátý vzduch vyveden pryč. Systém vzduchových kanálů tak zajišťuje zvýšené proudění vzduchu uvnitř helmy a lépe odvádí teplo ven.

In-Mold konstrukce

Konstrukční metoda In-Mold spočívá v přímém spojení vnitřní vrstvy tvrzeného polystyrenu s vnějším polykarbonátovým pláštěm. Použití této technologie zvyšuje strukturální pevnost helmy, poskytuje kompaktní vyztužení, dodává produktu perfektní povrch a zejména přispívá k vyšší bezpečnosti.

Tkanina využívající X-Static/polygiene technologii

Textilie použitá na vnitřní polstrování helmy obsahuje stříbrné částice disponující antibakteriálními vlastnostmi. Dochází tak k likvidaci bakterií, aniž by bylo ohroženo zdraví cyklisty. Integrováním těchto částic přímo do použité tkaniny nedochází k jejich omývání a je tak zaručena dlouhodobá životnost helmy.

Testovací laboratoř HJC s větrným tunelem

Kombinací laboratorních zkoušek a sbíráním dat v terénu vznikají v HJC do detailu propracované helmy. HJC SPORTS je jedna z mála společností vyrábějících přilby, která disponuje vlastní laboratoří s větrným tunelem. Ten umožňuje testovat aerodynamiku, odvětrávání, hluk a další jevy spojené s jízdou. Našim konstruktérům tak umožňuje ověřovat, a především vylepšovat vlastnosti nových modelů HJC helem. Společnost HJC se tak zásadně podílí na vývoji technologií pro závodní motocyklové přilby a špičkové cyklistické helmy.

Aerodynamický design

Díky zkušenostem s navrhováním závodních přileb pro Moto GP se konstruktéři z HJC stali odborníky na aerodynamické helmy. Ty všeobecně disponují aerodynamičtějším designem než běžné cyklistické přilby, mají však omezenou ventilaci. Helmy HJC toto omezení redukují na minimum a jsou tak pravděpodobně nejlépe větranými semi-aero přilbami na trhu.

3D SKENOVÁNÍ

 Precizní konstrukce využívající 3D skenování

Aby bylo možné najít ideální tvar a velikost helmy, analyzovali odborníci z našeho konstrukčního týmu HJC celou řadu skenů hlav lidí z celého světa. Díky nim mohli navrhnout optimální tvar přilby, poskytující ve třech základních velikostech skvělé přizpůsobení a pohodlí.